• Op de valreep drie punten voor Jonathan 1 bij Odijk

    Op deze stormachtige zaterdag 4 oktober speelde Jonathan uit tegen SV Odijk op het grasveld. Van te voren was nog even de vraag of de wedstrijd wel door kon gaan, door alle regen die was gevallen. Gelukkig lag het veld bij Odijk er keurig bij en was Jonathan er klaar voor om voor de 3 punten te gaan spelen.

    Jonathan begon aan deze wedstrijd opzoek naar de ruimte om te voetballen. Dit gebeurde door de bal achterin bij de verdedigers rond te spelen. Uiteindelijk werd er gekozen voor de lange bal naar voren waaruit balverlies ontstond. Odijk speelde ook op de lange bal en kreeg meer ruimte bij Jonathan achterin om op snelheid te kunnen aanvallen. Jonathan kreeg in de tweede minuut de eerste corner tegen, waarbij de bal maar net langs de paal ging.

    In minuut 14 kreeg Jonathan een ingooi op 20 meter van de achterlijn. Sam van Kleef gooide de bal in op Tom Leijte, die de bal weer terug speelde naar Sam van Kleef, hij gaf de bal voor op Jesse Geldtmeijer die in de 5 meter stond en de bal terug legde naar de penalty stip waar Wail Boumediani stond en de bal richting doel schoot. De keeper kon hem net uit zijn goal houden met de voet, maar de actie kreeg nog een vervolg via Tom Leijte, hij wist de bal in het doel te krijgen en de 0-1 op het scorebord te krijgen.

     

  • Aan het einde van de eerste helf in de 42e minuut speelde de linksback van Odijk een lange bal naar de rechtsback van Odijk. Deze bal werd onderschept door Tom Leijte die de bal meteen doorpasste naar Nick Neerings. Nick speelde de bal naar Jesse Geldtmeijer die 1 op 1 kwam met de keeper. Hij schoof de bal langs de keeper en zo kwam Jonathan net voor rust met 0-2 voor.

  • Na de rust begon Jonathan aan de bal met controle. Ze zochten in de verdeding geduldig naar het moment dat er ruimte ontstond om de bal naar het middenveld in te spelen. In deze 10 minuten heeft Odijk geen overwicht, het was Jonathan dat het spel maakte.

    Halverwege de tweede helft kreeg Odijk een corner. Die werd ingebracht, maar leidde tot niets. Odijk speelde nogmaals een voorzet de 16 in, die vrij uit kon worden binnen gekopt door Odijk. Hierdoor werd de stand 1-2 met nog 30 minuten te spelen en was de spanning weer volledig terug in de wedstrijd en ging Odijk er in geloven.

    Na de 1-2 ging Odijk alleen nog maar de lange bal naar voren spelen, met diepgaande spelers. Hierdoor ontstond er ruimte in de omschakeling voor Jonathan. Alleen was het vervolgens bij de 16 van Odijk te slordig, waardoor er niks uit ontstond.

    Spanning in de laatste minuten van deze wedstrijd: In de 92ste minuut slingerde de rechtervleugelaanvaller van Odijk de bal de 16 in naar de spits, hij wist wel raad met de bal en kopte binnen. 2-2 op het scorebord. Het leek er toen op dat er een wonder nodig was om nog 3 punten te kunnen meenemen naar Zeist.

    Echter, twee minuten later, werd Maurits Smid van achter getackeld, wat resulteerde in een rode kaart voor Odijk en zij moesten dus verder met 10 man. Nog geen minuut later speelde Wen Stuyfzand een lange hoge bal de 16 meter van Odijk in. Maurits Smid zette zijn hoofd ertegen en legde hem klaar voor Marco Knopper. Marco tikte de bal om de keeper heen en schoof hem binnen 2-3!

  • De wedstrijd duurde nog twee minuten waarin Odijk met alle spelers en keeper rond het doelgebied van Jonathan bleven. Anouar Masnaoui wilde de bal onderscheppen om een voorzet te voorkomen, maar raakte inplaats van de bal de man. Hij had al een gele kaart gekregen en kreeg hiervoor zijn 2de gele kaart van de wedstrijd en moest ook het veld verlaten. De laatste minuut 10 tegen 10 kreeg Odijk nog een kans waaruit ze hadden kunnen scoren.

    Het was een moeizame wedstrijd vanuit Jonathan-kant gezien, waarin lang niet alles goed ging en het op bepaalde momenten wel erg slordig was. Toch hebben de jongens van Jonathan gestreden met elkaar tot het einde voor de overwinning en de 3 punten. Die kunnen weer worden toegevoegd aan de lijst.

    Volgende week staat er een thuiswedstrijd op het programma: Zwaluwen Utrecht ‘11, de nummer 4 op de ranglijst. We zien jullie graag op ons mooie terrein Achter ’t Slot, aanvang van de wedstrijd: 14:30 uur.

    Verslag: Arthur Piters

    Foto's: Suresh Chadda

    Fotoverslag: klik hier