• Indrukwekkend Jonathan naar finale

    Jonathan blijkt nauwelijks te stoppen in hun jacht naar een ticket voor de 2de klasse. Na de overtuigende voorstelling tegen SO Soest volgde ook op het Utrechtse EDO een ruime overwinning. Na een 1-0 voorsprong bij rust, werd het uiteindelijk 4-1.

    Na de overtuigende winst op SO Soest stonden de mannen Jonathan in de halve finales van de play-offs voor een pittige opgave. Tegenstander was 2de-klasser EDO uit Utrecht dat in de terugronde van de competitie de nummers 1 tot en met 4 van de ranglijst had verslagen. Ook SV Zeist moest een nederlaag slikken tegen de Utrechtenaren. Als gevolg van een slechte heenronde en een gevoelig verlies tegen hekkensluiter Valleivogels was EDO alsnog veroordeeld tot de play-offs.

    De vraag of Jonathan tegen een tegenstander van dit kaliber hetzelfde spel kon laten zien als in de voorbije weken werd snel beantwoord. EDO begon weliswaar het felst aan het duel en kreeg al in de eerste minuut een vrije trap op een gevaarlijke plek, maar het was Jonathan dat daarna het meest in balbezit was. Met snel combinatiespel en technische hoogstandjes maakten ze het EDO voortdurend lastig. Al na 11 minuten leidde dat tot een eerste treffer. Over rechts zocht Jesse Geldtmeijer de achterlijn op en kwam met een prima voorzet. Die werd eerst nog gemist door Jesse Bertens, maar vervolgens fraai ingeschoten door Wail Boumediani, 1-0. 

  • Ook na die openingstreffer bleef Jonathan de betere ploeg en creëerde kans op kans. Nick Neerings met een krulschot, opnieuw Wail Boumediani op aangeven van Rui Sedney, Jesse Geldtmeijer met een vrije trap op de lat, Wail Boumediani met een schot in de korte hoek en Jesse Geldtmeijer met een schot voorlangs na een oogstrelende passeerbeweging waren allemaal dicht bij een tweede treffer. Die viel echter niet en dus mocht EDO blijven hopen. De Utrechters waren speltechnisch en op gebied van snelheid de mindere van de thuisploeg, maar beschikten over fysieke kwaliteiten, waarmee ze de wedstrijd toch naar zich toe wilden trekken. Ze probeerden stevig de duels in te gaan, maar kregen daartoe vaak niet de gelegenheid. Jonathan liet de bal snel rondgaan en bleef zo vaak uit de duels. Dat dit tot dan slechts met 1 doelpunt beloond werd was echter zorgwekkend. Zouden mannen van Eddy Levering in de tweede helft de rekening gepresenteerd krijgen voor het missen voor zoveel kansen?

    In die tweede helft ging EDO met nieuwe energie op jacht naar de gelijkmaker. Toch was het Jonathan dat de eerste kans kreeg. Jesse Bertens zag zijn schot gekeerd worden door doelman Bakker. Na 52 minuten bolde het net alsnog. Jesse Geldtmeijer besloot op avontuur te gaan, slalomde door het strafschopgebied en kwam met een voorzet, die Nick Neerings binnen kon frommelen. De 2-0 gaf Jonathan rust. Eindelijk was er een marge, waarmee de groen-witten zich een tegentreffer konden permitteren.

  • Die kwam er echter sneller dan verwacht. Na 59 minuten was het Julian Koning, die met een kopbal voor 2-1 zorgde. Plotseling veranderde het spelbeeld. Bij EDO was het geloof in een goed resultaat weer helemaal terug. De Utrechters zochten de aanval en zorgden voor veel druk op het Jonathan-doel. De thuisploeg had het opeens lastig. Grote doelkansen waren er nog niet, maar het leek een kwestie van tijd totdat die zouden komen. Met 64 minuten op de klok waren weer alle EDO-veldspelers op de helft van Jonathan te vinden en druk in de weer om een aanval op te zetten. Jonathan verdedigde met man en macht en slaagde er na de balverovering in om Jos Swaray aan te spelen. De behendige middenvelder ontving de bal ter hoogte van de middenlijn en zag slechts 2 EDO-verdedigers voor zich. Op snelheid liet hij deze snel zijn hielen zien en kon alleen af op doelman Tim Bakker. Die was kansloos op het bekeken schot en zo zorgde Jos Swaray op een cruciaal moment voor de 3-1. 

  • Toen hij 5 minuten later op aangeven van Jesse Geldtmeijer ook nog eens de 4-1 liet aantekenen, was de wedstrijd beslist. Over en weer waren er nog kansen, maar aan de stand veranderde niets meer. Met indrukwekkend spel had Jonathan de liefhebbers langs de kant laten genieten en een plaats veroverd in de finale van de play-offs.

  • Daarin nemen de mannen van Eddy Levering het op tegen Benschop. En laat dat nu net één van de slechts 2 ploegen zijn, waartegen dit seizoen een nederlaag geslikt moest worden. In eigen huis werd op 6 december verloren met 2-4. Onlangs volgde de revanche en wist Jonathan op bezoek bij Benschop met 1-4 te winnen. Komende zaterdag volgt een derde duel tussen beide ploegen, die moet beslissen wie volgend seizoen uit mag komen in de 2de klasse.

    De wedstrijd wordt gespeeld op neutraal terrein en zal beginnen om 14.30 uur.

  • Verslag: Gréon van der Sterren | SlotStadRTV

    Foto's: Suresh Chadda